İnternet

Google+, iOS uygulaması yakında!

Sosyal ağ pazarında önemli bir paya sahip olmak isteyen Google+, iOS sistemli mobil cihazlar için yeni uygulamayı duyurdu


Özel davetiye sistemi ile sınırlı sayıda kişiye hitap etmesine rağmen popülerliği hızla artan ve sosyal medyanın gündem maddesi haline gelen sosyal ağ Google+ yenilikleri ardı ardına yayınlıyor. Şimdilik geniş kitlelerin kullanamıyor olması Google için bir engel teşkil etmemekte. 

İlk etapta Android tarayıcılarından ziyaret edilebilecek başarılı bir mobil sürümünü devreye sokan Google, ardından yerleşik uygulamasını da Android Market?ten yayınlamaya başladı. Gösterilen ilgi Google+?ın mobil platformlarda da başarılı olacağı izlenimini uyandırıyor.  Şimdi de bir iOS uygulamasının App Store?da onay beklediği yönünde haber geldi.
Erica Joy ( Google teknisyeni ) Google+ hesabından yaptığı duyuruda bir iOS uygulamasının App Store?a yüklendiği ve kısa bir süre sonra onay verileceğini duyurdu.

Hizmet başladığından beri iOS cihazlardaki Safari tarayıcısında çalışan bir mobil sürümü halen bulunmakta. Fakat yerleşik bir uygulamanın elbette daha hızlı ve daha akıcı çalışması beklenmektedir. 

Şirketin, iOS için bir Google+ uygulaması hazırlayacağı önceden de bilinmekteydi. Fakat şu an  bu uygulamanın tam olarak hazır olmadığı düşünülüyor. App Store?un kabul süreci göz önüne alındığında ise onay verilmesinin en az iki haftayı bulacağı belirtilmekte.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.