İnternet

Google kılık değiştiriyor

Google'ın arama sonuçları sayfası yenilendi.

Google kılık değiştiriyor

Dev arama motoru Google, arama sonuçları sayfasını yeniliyor. Google'ın bir süredir tablet bilgisayarlar ve akıllı telefonlarda test ettiği yeni arayüzün masaüstü sürümüne de uygulayacağı biliniyordu. Şimdi yeni arayüz, Amerika'da eski arayüzün yerini geçti. Şimdilik güncellemeye Google.com'un İngilizce versiyonundan başlandı ve Google, yeni görünümünü yakında tüm dillerde kullanılabilir olacağını söyledi.

Google yeni arayüzünde sol sütunda konumlanan arama seçenekleri ve araçlarını arama çubuğunun altına yerleştirmiş. Google, bu değişiklikle sonuçlar için daha geniş bir alan oluşturmayı amaçladığını söylüyor. Yeni arama sonuçları sayfası, bağlantı listesi yerine kullanıcıyı direk olarak aramayla ilgili verilerden haberdar ediyor ve bu aramayla ilgili diğer sonuç ve ögeleri listeliyor. Ayrıca Knowledge Graph özelliğinide ön plana çıkartıyor.

1352271873_googlesearchpagesturkey2132.png

Şirket, mobil cihazlar için tasarladığı arayüzüyle dokunmatik ekranlarda farklı hizmetlere geçişi kolaylaştırdı ve küçük boyutlu ekranları daha verimli bir şekilde doldurdu. Google'ın ilerleyen dönemlerde tüm servislerine ait adreslerde görünen üst ana sayfa çubuğunda önemli değişiklikler yapacağı düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.