İnternet

Google Nokia'ya göz dikti

Teknoloji devi Google'ın', Finlandiyalı Nokia'nın havayollarına geniş bant hizmeti sunan Oyj departmanını satın almak istediği iddia edildi. 

Google Nokia'nın genişbant işini almak istiyor

Devasa bütçelere sahip olan teknoloji firmaları zaman zaman farklı sektörlerde satın alımlar yapıyor. Geçmişte de yaşanan bu durum yakın bir zamanda Google ve Nokia arasında gerçekleşebilir. İddialara göre Google, Nokia'nın hava yolları şirketleri için geniş bant teknolojileri geliştiren departmanını olan Oyj'yi satın almak istiyor. Google ve Nokia, Finlandiyalı telekom devinin uçaklar için geniş bant teknolojileri geliştiren işinin satışı için görüşmelere başladı.

Reuters’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre Google, Nokia’nın teknolojisini kullanarak uçaklardaki Wi-Fi internet bağlantısına daha hızlı bir alternatif geliştirmek istiyor. İki şirket arasındaki görüşmelerin ileri bir aşamada olduğu ve yakında satın alma anlaşmasına varacakları belirtiliyor. Bloomberg ise henüz son kararın verilmediğine dikkat çekiyor. Nokia ve Google, konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Bir zamanlar sıcak hava balonları ile gökyüzünden internet verme projesi başlatan Google, bu alanda başarılı olamamıştı. Halen çalışmaların devam ettiği projenin akibeti bilinmiyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.