İnternet

Google reklam şirketlerini satın almaya devam ediyor.

Google üçüncü reklam şirketi alımını da gerçekleştirdi


Google üçüncü reklam şirketi alımını da gerçekleştirdi. Dünyanın en büyük reklam ağını elinde tutan Google, yatırımlarını da bu yönde yaparak reklam dünyasında kral olmayı planlıyor.

Daha önce 3.1 milyar dolara doubleclick'i ve 750 milyon dolarak Admob'u satın alan Google şirketi, şimdi de 400 milyon dolara Admeld şirketini satın aldı.

Google yılın başında Admeld' i almak için girişimde bulunmuş ancak 150-200 milyon dolar teklifi kabul edilmemiş. Yapılan müzakereler sonucunda 400 milyon dolara anlaşmışlar.

Admeld sektörde 2007 yılından beri reklam yayıncılarına verdiği optimizasyon hizmetiyle yayıncıların gelirlerini maksimuma çıkarmalarına yardımcı olan bir reklam şirketi.

Google arama robotları ve adsense reklam ağı ile milyarlarca datayı halı hazırda elinde bulunduruyor. Bu verileri yeni reklam ağında kullanarak söterde lider hatta tekel olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.