İnternet

Google servislerini kapatıyor

Google'nin tarihe karışacak site ve hizmetleri!


Google kapatacağı servisler arasına bir yenisini daha ekledi. Yapılan açıklamalara göre Picnik, Google Message Continuity ve Needlebase servislerini kapatırken aynı zamanda bazı hizmetlerde'de değişiklik yapılacaktır.

Google, Picnik'i 2010 senesin'de satın aldığında onu fotoğraf hizmeti verdiği Picasa ile bütünleştirmeyi planlıyordu.Google Cuma günü yaptığı açıklamada Picnik'in 19 Nisan 2012'de kapatılacağını duyurdu. Ayrıca Microsoft Exchange e-postalarını yedekleme hizmeti Google Message Continuity'nin de kapatılacağı açıklayan google firması tenoloji medyasın'da büyük bir yankı buldu bu açıklamaları ile.Google, hizmete "yüzlerce" şirket üyesi olsa da Google Apps hizmeti ile daha çok ilgilendiklerini, dolayısıyla Google Apps'e odaklanmak istediklerini söylüyor.

Kapatılan diğer hizmetler arasında, Analytics'de yer alan çevrimiçi analiz ürünü Urchin de var. Aynı zamanda Android kullanıcılarına yıldızları gösteren Sky Map uygulaması da açık kaynak kodlu hale getirilecek.

Google bu değişiklikler doğrultusunda servisleri noktasında ciddi bir değişikliğe gidiyor diyebiliriz.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.