Google Takvim uygulamasında önemli bir güncellemeye gitti

Google, kullanıcılara günün farklı saatlerinde iş arkadaşlarına nerede ulaşabileceklerini bildirmenin kolay bir yolunu sağlamak için Takvim'in mevcut bir özelliğini geliştirdi. İşte detaylar.

Google Takvim uygulamasında önemli bir güncellemeye gitti

Şirket, kullanıcıların programlarında nerede çalıştıklarını da belirtmelerine olanak tanıyan ”çalışma konumları"nı ilk kez 2021'de kullanıma sunmuştu. Ancak şimdi, uygunluk durumlarını daha doğru bir şekilde gösterebilmek için Takvim'de günün belirli bölümleri için çalışma konumları ayarlanabilecek.

Google'ın yaptığı duyuruda belirttiği gibi, hibrit çalışma ortamlarına sahip olanlar için farklı konumlardan çalışmak oldukça olağan. Bu özellik, iş arkadaşlarının işbirliği için yüz yüze buluşup buluşamayacaklarını veya bunun yerine bir video konferans planlamaları gerekip gerekmediğini anlamalarını kolaylaştırabilir.

Google Takvim uygulamasında önemli bir güncellemeye gitti

Özelliği kullanmak için, bir zaman dilimi seçmeden ve o saatler için konumlarını belirtmeden önce bir etkinlik oluşturabilecek ve Çalışma Konumu seçilebilecek. Yükseltilmiş Çalışma Konumu özelliği artık tüm Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Fundamentals, Education Standard, Education Plus, Teaching and Learning Upgrade ve Nonprofit kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Teknoloji devi ayrıca Google Dokümanlar'ı daha içerik oluşturucu dostu hale getiriyor. Kullanıcılar uygulamayı çalıştırdığında ve bir Android cihazında bir Dokümanlar dosyasını açtığında, uygulama artık düzenleme modunda başlayacak. Böylece düzenle düğmesine dokunmaya gerek kalmayacak ve doğrudan belgeye gidilip ve hemen yazmaya veya bir şeyleri değiştirmeye başlanabilecek. Cihazlara bağlı fiziksel bir klavye olmadığı sürece, açık belgeye dokunulduğunda anında ekran klavyesi açılacak.