İnternet

Google, Torrent sitelerini ön plana çıkarıyor!

Torrent linklerini arama sonuçlarına dahil etmeyen Google, Torrent sitelerini sürpriz bir şekilde ön plana çıkarmaya başladı.

Google, Torrent sitelerini ön plana çıkarıyor!

Google, geçtiğimiz aylarda aldığı karar ile torrent sitelerini arama sonuçlarına dahil etmemeye başlamıştı. Torrente yapılmış en büyük darbe olarak nitelendirilen bu girişimin ardından Google bugün sürpriz bir şekilde geri adım atmayı bırakın, Torrent sitelerini ön plana çıkarak bir girişimde bulundu.

Google'a "Best Torrent Sites" yani en iyi torrent siteleri yazdığınızda Google'da ayrı bir bölümde torrent siteleri listeleniyor. Hala yasal olup olmadığı tartışılan Torrent kültürüne Google'dan böyle bir jest gelmesi tüm dikkatleri firmanın üzerine çekti.

--> 

Ancak Google'a "Best Streaming Sites" yazıldığında da yasal servislerin yanında yasadışı yayın yapan servislerin de bulunması kafaları karıştırdı. Bakalım Google, önümüzdeki günlerde torrent ile olan mücadelesinde nasıl bir tutum sergileyecek?

1499776697_torrent.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.