İnternet

Google Translate ile çeviri yapmak çocuk oyuncağı!

Google, çeviri platformu Translate için bir takım iyileştirmeler yaptı. Chrome'daki Translate ile çeviri yapmak artık çok daha iyi!


Dünyanın web sayfalarının yarısı İngilizce. Ancak dünya nüfusunun %15'inden azı İngilizce'yi birincil veya ikincil bir dil olarak konuşuyor. Bu yüzden Chrome'un dahili çeviri işlevselliği en beğenilen özellikler arasında yer alıyor. Chrome kullanıcıları her gün 150 milyondan fazla web sayfasını tek bir dokunuş ile ana diline çevirebiliyor.

Geçen sene Google Translate, çeviriyi anlamaya yönelik ifadeler yerine tüm cümleleri çevirmek için derin öğrenme özelliğini kullanan özelliğini kullanıma sunmuştu.

O zamandan beri bu iyileştirmeler, belirli diller için Chrome'un dahili çevirisine kademeli olarak sunuldu. Bu iyileştirmelerden sonra daha doğru ve okunması daha kolay olan daha kaliteli çeviriler ortaya çıktı.

1493202946_translation.width-1250.png

Bugün, ise dokuz adet yeni dil seçeneği Chrome'un Translate özelliğine eklendi. İngilizce ve Türkçe'nin yanında Bengali, Gujarati, Kannada, Malayalam, Marathi, Punjabi, Tamil ve Telugu dillerinde de artık tek dokunuş ile çeviri yapabileceksiniz.

Chrome'un yeni Translate özelliğini kullanmak için sürüm 58'e yükseltmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca ayarlar bölümünden sayfaları çevir seçeneğinin açık olduğundan emin olmalısınız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.