İnternet

Google, YouTube için BandPage’i satın aldı

Google, YouTube'un ücretli servisi YouTube RED'in gelişimine önemli bir katkı sunacak BandPage’i bünyesine kattı.

Google, YouTube için BandPage’i satın aldı

Google, YouTube hizmetlerini büyük ölçüde geliştirecek bir satın alım gerçekleştirdi. Arama motoru devi 2010 yılında bir Facebook sayfası olarak kurulan, 2012 yılında ise kendi web sitesini kuran bağımsız müzisyenlere hizmet veren BandPage isimli servisi satın aldığını duyurdu.

Kendi web sitesi üzerinden müzik grupları ve diğer müzisyenlere ait bir sayfa oluşturarak, müzisyenlerin konser, albüm  duyuruları yapan ve hatta bilet satışı gerçekleştiren BandPage, YouTube’un ekim sonunda duyurduğu “YouTube RED” servisinin gelişimine önemli bir katkı sunacaktır.

1455523314_222.png

Aylık ücreti 10 dolar olarak belirlenen YouTube RED servisinde kullanıcılar reklamsız video izleyebiliyor ve çevrimdışı izlemek için videoları mobil cihazlarına kaydedebiliyor. Ek ücret olmadan Google Play Müzik aboneliği de sağlayan YouTube RED, ekran kapalıyken dahi arka planda video oynatımı gerçekleştirebiliyor. 

Google’ın BandPage’i satın almasındaki amaç kuşkusuz YouTube RED servisini geliştirerek abına sayısını artırmak. Google’ın 500 bin müzisyenle çalışan BandPage için ne kadar ücret ödediği ise açıklanmadı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.