İnternet

Google'da 1 dakikada neler oluyor?

Google'da 1 dakika içinde neler yaşanıyor merak ediyor musunuz

Google'da 1 dakikada neler oluyor?

Google dünyanın en büyük internet şirketidir. Google'ın Nisan ayında 5 dakika boyunca bakımmaksatlı sunucularını internete kapamış ve bunun sonucu olarak internet trafiğinin %40 azaldığı görülmüştür. 

Kısacası Google internet dünyasının herşeyidir. Peki bu teknoloji firmasında 1 dakika içinde neler yaşanıyor hiç merak ettiniz mi? 

SumoCuopon internet sitesinin hazırladığı grafik Google'da 1 dakika içinde neler olduğunu gözler önüne seriyor. Google'da 1 dakika içinde 2.4 milyon arama yapılıyor, 20 milyon 653 bin adet reklam gösteriliyor, 123 bin dolar para kazanan teknoloji devi bu paranın 16 bin 404 dolarını Ar-Ge yatırımları için harcıyor. Bir dakikada Google Play Store'un kazandığı para ise açıkçası devede kulak kalmış ve 2 bin 283 dolar ile en sonda yer alıyor. 1 dakika da 4 kişinin tweak dansı araması yapması ve 1 dakikada 4 adet Chromebook satılması ise ilginç bir detay olmuş.

İşte Google'da neler yaşandığına dair grafik...

1407875585_googleda-1-dakika.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.