İnternet

Google'da artık bu hizmetler olmayacak!

Google, 2013 itibariyle bu hizmetleri kaldırıyor.

Google'da artık bu hizmetler olmayacak!

Dev arama motoru Google, 2013 yılına ilk girdiğimiz 1 Ocak itibariyle bazı servisleri kapatıyor. Google, kullanıcılarına birçok hizmeti ücretsiz olarak sunuyor. Teknoloji geliştikçe servislerin kullanım oranı da değişti.  Şirket bir zamanlar çok kullanılmasına rağmen şimdilerde hiç ilgi görmeyen onlarca servisi de halen bulunduruyor. Bu uygulamaların bir kısmı hala çok kullanılırken bir kısmının hiç üyesi kalmamış.

Nokia'nın bazı akıllı telefonlarda yer alan Symbian işletim sistemin şimdilerde daha çok giriş seviyesinde özelliklere sahip ve kullanıcı kitlesi bir hayli düşük. Onun için Google, özellikle Symbian işletim sistemine verdiği desteği yavaş yavaş bitirmeye çalışıyor.

1355691799_google-in-2012-sampiyonlari60499b.jpg

Google'ın sona erdireceği hizmetler ise şu şekilde:

● Takvim uygulamasındaki rezerve edilebilir alan boşluğunun kaldırılması

● Calendar Labs içersindeki Smart Rescheduler ve URL yoluyla gadget eklemenin kaldırılması

● SMS ile takvime etkinlik kaydı desteğinin sona erdirilmesi

● CardDAV, CalDAV ve IMAP kullanımının mobil cihazlarda yaygınlaşması nedeniyle Google Sync için 30 Ocak 2013'ten sonra yeni kayıtlar için destek kesilecek. Google Apps ise iş odaklı olarak kullanım desteğine devam edecek.

● Symbian S60 ve SyncML için Google Sync 30 Ocak 2013'te çalışmayı kesecek. Symbian için Google Takvim Sync 14 Aralık itibariyle durduruldu.

● Geliştiriciler için Tracker API on Google Code 14 Ocak'ta kapatılacak.

● Pucnhd 7 Haziran 2013'ten itibaren hizmet vermeyecek. Bunun yerine Google Wallet'a yoğunlaşılacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.