İnternet

Google'dan 1 Nisan şakası

Google kullanıcılarına bir sürpriz hazırladı.

Google'dan 1 Nisan şakası

Dünya şaka günü olması itibariyle Google da her yıl yaptığı şakalara bir yenisini daha ekledi. Google'in 2012 için hazırladığı şaka da Maps üzerinden hazırladığı 8 bitlik harita oldu. Google haritayı görüntülemek için sistem gereksinimlerinin yetmeyebileceğini belirterek kullanıcılarını şakalıyor.

1333307307_8-bit-turkey-600x230.png

Maceranızı başlatın kısmına tıkladığınızda "8 bit Macera Haritaları, Beta Google Haritalar teknolojimizdir ve belirli sistem gereksinimlerine sahiptir. Sisteminiz 8 bit bilgi işlem için minimum gereksinimleri karşılamayabilir." Diye uyarılar veren Google, şimdi deneyin linkine tıkladığınız zamanda harita da pikselleri rahatlıkla görebildiğiniz dünya haritası karşınıza çıkıyor.

1333368627_nisansaka.jpg

Commodore 64 kullanıcılarının çok iyi bildiği 8 bitlik haritalarda pikseller açıkça görülebiliyor. Haritada Parthenon, Area 51, Everest dağı gibi önemli noktalar da Commodore vari grafiklerle gösteriliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.