İnternet

Google'dan bedava internet

Google, New York'ta internete ücretsiz kablosuz erişim hizmeti başlattı.

Google'dan bedava internet

Dev arama motoru Google, merkezlerinden birinin bulunduğu New York'ta internete ücretsiz kablosuz erişim hizmeti başlattı. Manhattan'daki Chelsea semtinde faaliyete açılan ücretsiz bağlantı şifrede gerektirmiyor.

New York'u birsüredir teknoloji merkezine dönüştürmeye çalışan Google'ın düzenlediği törende New York valisi Michael Bloomberg konuşma yaptı ve "New York dünyanın bir numaralı dijital kenti olma konusunda kararlı. Yüksek hızlı internet bunun en önemli yapı taşlarından biri. Chelsea'de bedava internet bu yolda doğru bir adım," dedi.

1358199386_izjbynblvv90.jpg

Hizmetin açılışında konuşan Demokrat Partili New York Senatörü Chuck Schumer ise New York'un bir sonraki ekonomik patlamasının teknoloji sektöründen geleceğini söyledi.

Bu sistemin uygulamaya geçmesi 115 bin dolara mal oldu ve yıllık işletim masrafı da 45 bin dolar. Google, masrafın üçte ikisini karşılıyor ve kalanı yerel bir sivil toplum kuruluşu tarafından karşılanacak. Google 2006'dan beri California'nın bir kentinde ve geçen seneden beri de Kansas City'de bedava internet hizmeti veriyor. Dev arama motoru, Kansas City'de verdiği internetin hızının geleneksel yüksek hızlı erişimin yüz katı olduğunu iddia ediyor.

Yorumlar
serkan
bizde her ay 80tl verelim
Cevapla
Bizim ülkemizle kiyaslamiyacagim :-)
Cevapla
Misafir
bizim ulkemiz...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.