İnternet

Google'dan bir yenilik daha!

Dünya devi arama motoru, resimleri artık tek tuşla arama imkanı sağlayacak.

Google'dan bir yenilik daha!

Dünya devi arama motorlarından Google, verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekliyor. Google daha önceden yapılabilen \"resmi ara" özelliğini bir adım daha ileriye taşıdı. Yapılan açıklamalarda, yeni gelecek Google 30 ile birlikte resimlere sağ tıklanınca açılacak pencerede "Bu resmi Google'da ara" seçeneğinin de olacağını bildirdi. 

1380719028_image-search-625x625.png

Masaüstü diye adlandırdığımız bilgisayar ve laptop gibi aletlere bu güncellemeyi getiren googledan bir diğer hamle de mobil üzerinde yapıldı. Daha önceden bildiğiniz gibi, mobil araçlardan "resmi ara" butonu yok iken, yeni güncelleme ile birlikte resimlerin mobil araçlar üzerinden de aranabileceği açıklandı. Mobil üzerine yapılan bu değişikliğin şimdilik sadece android üzerinde etkili olacağı söylendi.

1380719084_chrome-for-android-gestures-625x625.jpg

Tüm bu yenilikler ile Google'ın kullanıcalarına daha rahat ve daha hızlı arama yapabilmelerini sağlamayı amaçlarken, mobilde yaptığı güncelleme ile de mobile ne kadar önem verdiklerini göstermiş oldular. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.