İnternet

Google'dan interneti olmayanlara balonlu internet

Google interneti olmayan ülkelerde balonlu internet sunacak.


Teknolojinin gelişmesi ile bilgisayarlar ve akıllı telefonlar yaygınlaştı. Bu cihazların tabii ki de internetsiz anlamı olmadığı için internette yaygınlaştı. Ancak her yerde internet o kadar yaygın değil veya bazı ülkeler internete önem vermiyor.

Bu duruma çare bulan Google, gelişmekte olan ülkelere, kablosuz bağlantı taşıyan balonlar aracılığı ile internet dağıtmayı amaçlıyor. Dev arama şirketi, proje kapsamında yüksek irtifada gezinen ve içerisinde yüzlerce mil çapa internet dağıtabilecek sunucular barındıran balonlar üretecek.

1370240239_googlefiberinternetserviceprovider.jpg

TV yayın araçlarını kullanacak bu balonlar, proje kapsamında kablosuz bağlantıyı mümkün hale getirecek. Bu projenin kullanılacak ülkeler arasında ilk olarak, Afrika'da bulunan Sahra Çölünün aşağı kısmı ve Güney Doğu Asya ülkeleri bulunuyor.

Google ülkelerden izin aldıktan sonra projesini hayata geçirecek.

Yorumlar
©®
bir balonda ne kadar akü muhafaza edilirki hadi güneş enerjisi ile dolsun balon nasıl aynı yörüngede tutulacak. hadi oda olsun bir balon kacbin mt kareyi kapcayacak falan filan asparagas haber gibime geliyor hem cia normal bi vatandaşın bilgilerini toplamaz neyine yarar profesyonel bir dusmanda oyuna gelmez böyle
Cevapla
muster
O yüzden internet ağı ne kadar geniş olursa o kadar dünyayı avucunuza almış olursunuz.
Cevapla
muster
Bütün bilgisayarlar istendiği kadar şifrelensin hepsi CIA'nın bir elemanı gibi çalışıyor. Senin bütün profil ve kullanım istatiklerin, her türlü banka, hesap ve gizli zannettiğin bilgilerin tek bir merkezden istenildiği gibi kullanılan bir silâha dönüştürülüyor. Uyanık olmak lazım vesselam...
Cevapla
m@p53
Google-Twitter-Facebook-YouTube-Instagram vb projeler bir CIA projesidir. Ajanları yapamadıklarını evinize burnunuzun dibine girerek yapıyor. Gök kubbe zaten onların gözetiminde uydularla. Kanıtı GoogleEarth. Başka söze gerek var mı?
Cevapla
Misafir
Ne kadar da güvenlikle ilgili arkadaşın dediğine katılıyor olsam da inanılmaz bir proje bence. Yaparsa takdir etmek lazım.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.