İnternet

Google'in patronu Reis-i Cumhur ile!

Enformasyon teknolojisinin ve demokrasinin yaygınlaşması ve insanlar arasında kökleşmesi konusunda teknolojinin önemine değinen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ortadoğu'da yaşanan olayların bunlara güzel bir örnek olduğunu belirtti


Enformasyon teknolojisinin ve demokrasinin yaygınlaşması ve insanlar arasında kökleşmesi konusunda teknolojinin önemine değinen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ortadoğu'da yaşanan olayların bunlara güzel bir örnek olduğunu belirtti. 

Enformasyon teknolojisi ile ilgili görüşlerini Erich Schmidt ve AB Danışmanlık ve Yatırım Hizmetleri Başkanı Cem Duna'ya geniş bir bakış açısıyla anlattı. 

1308680506_google-patronu-koske-cikti.jpg

Google'in bu konuda önder bir kuruluş olduğunu belirtti. Dünya için daha fazla özgürlük diledi. Bu konuda hiçbir kısıtlamaya uğramadan tüm özgürlüklerin ifade edilmesine büyük önem verdiğini belirtti. Bu sebeple sistemlerin gerekli önlemin alınmasının önemini vurguladı. Aksi takdirde devlerlerin kendi kendine bazı önlemler alma yoluna gittiklerini belirtti. Ardından bu alandaki öne çıkan kurum olduğu için Google'ı kutladı.  

Köşk'te Google ile Türkiye arasında problem olan vergilendirme konusunun ise görüşülüp görüşülmediği konusunda bilgi verilmedi.  
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.