İnternet

Google'ın Türk otomotiv sektörü araştırması

Google Türkiye'deki otomotiv sektörünü ve satın alma alışkanlıklarını değerlendirmek için özel bir araştırma yaptı


Google Türkiye'deki otomotiv sektörünü ve satın alma alışkanlıklarını değerlendirmek için özel bir araştırma yaptı. 1.000 otomobil alicisi arasında gerçekleştirilen "Otomobil Alıcısı – Türkiye 2010" başlıklı araştırmada her biri 2010 yılında en az bir araç alımı gerçekleştirmiş kullanıcılar kullanıldı.

Bu rapora göre Türk tüketicisi otomobil alırken ince eleyip sık dokuyor. Araştırmalardaysa tüketiciler interneti daha çok tercih etmeye başladı.

Türk kullanıcıları otomobil konusunda marka sadaketi göstermiyor. Her 100 kişiden 87'si ise araştırmalara ilk önce arama motorlarından başlıyor. İnternette en çok ücret araştırması ve aracın özelliklerine gözatılıyor.

Otomobil alınırken en çok başvurulan kaynaklar ise online video incelemeler ve tanıtımlar. İkini el alıcılarının yüzde 57'si mutlaka online videolara bakıyor. Her 5 kullanıcıdan 4'ü tam olarak ne aradığını bilmezken online videolar sayesinde karar verebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.