Google'ın yeni alan adları gerçekten bir .meme'in fiyatını belirleyebilir

İnternette pek çok kötü şey var ama memler dijital etkileşimlerde parlak bir ışık olma eğiliminde. Artık Google Kayıt Defteri'nin yeni bir üst düzey alan adı türü olan .meme'yi kullanıma sunması sayesinde bunlara erişmek ve bunları oluşturmak daha da kolay olabilir.

Google'ın yeni alan adları gerçekten bir .meme'in fiyatını belirleyebilir

Aynen öyle, .com veya .org'u unutun, şakalara dalıp meme merkezli bir alan adı alabilirsiniz. Google'a göre, ".meme alan adlarının amacı mizahı, fikirleri, tarzı ve kültürü yaymaktır. Hedef kitlenize şu anda olduğunuzu göstermek için bunu kullanın." Bütün fikir Tumblr'ın ilk günlerini hatırlatıyor.

Google, .meme kullanma seçeneklerini sergilemek için altı şirket ve kişiyle birlikte çalıştı. Bunlar arasında Know Your Meme (trend memleri ve geçmişi vurgulayan) ve Tenor (yeni memleri aramak ve oluşturmak için) bulunur.

Google'ın yeni alan adları gerçekten bir .meme'in fiyatını belirleyebilir

Ayrıca, hem Nyan Cat hem de Grumpy Cat için ayrılmış alanlar da dahil olmak üzere, tamamen kedi memlerine ayrılmış dört site daha var. Temel olarak, neşeli, meme dolu bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız işte şansınız.

.meme alan adını kaydetmek için Erken Erişim Dönemi (EAP) başladı ancak bu döneme tek seferlik ekstra bir ücret dahil. Bu ek maliyet, .meme alan adlarının yıllık baz fiyatla satışa sunulacağı 5 Aralık saat 11:00’e kadar her gün azaltılacak. Bir alan adı satın almakla ilgileniyorsanız, get.meme adresinde adın kullanılabilirliğini arayabilirsiniz.