İnternet

Groupon Türkiye pazarından çekildi!

Groupon yaptığı yazılı açıklamada Türkiye pazarından çekildiğini açıkladı.

Groupon Türkiye pazarından çekildi!

Şehir Fırsatı diye bilinen sehirfirsati.com ve Groupon.com üzerinden hizmet veren toplu alışveriş sitesi Groupon, kullanıcılarını üzecek bir karara imza attı. Firma yazılı bir açıklama yayınlayarak Türkiye’den çekildiğini açıkladı.

Groupon sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Sayın Müşterilerimiz, Groupon Türkiye’nin sayfasına girmeye çalıştığınız için buraya yönlendirildiniz. Üzülerek belirtmek isteriz ki, 24 Ağustos 2015 tarihi itibariyle Groupon, Türkiye’deki faaliyetlerine son vermiştir ve artık sizlere yeni fırsatlar sunamıyoruz. Sizlere yeni fırsatlar sunamadığımız için üzgünüz, ancak şimdiye kadar Groupon’a olan ilginizden dolayı teşekkür ederiz". denildi.

1440534509_img20150825232300.jpg

GROUPON KODU KULLANIMI VE ÇALIŞMA SİSTEMİ

Bu sitenin mantığı şudur; normal bir mağazaya, restorana, tur servisine veya hizmet veya ürün sağlayan herhangi bir işletmeye gittiğinizde; bireysel olarak yaptığınız ödeme toplu olarak yaptığınız ödemeden farklıdır. Örneklemek gerekirse, bir restorana gittiğinizde fix menü 20 tl ise, siz toplu yemek daveti yaptığınızda size özel bir fiyatlandırma olur, örneğin 20 tl’lik fiks menü toplu davetlerde 15 tl’ye iner. İşte Groupon sizi, sizin gibi aynı şeylerle ilgilenen kişilerle buluşturarak toplu indirim sağlayarak, siz bireysel müşteri iken toplu müşteri gibi indirim sahibi olmanızı sağlıyor. Bunu da indirim kodları ve kupon kodları ile gerçekleştiriyor. Siz Groupon üzerinden belli bir ücret vererek, kupon kodu satın alma işlemi yapıyorsunuz sonra o kupon kodu ile alışveriş yapmak istediğiniz yere giderek indirimden faydalanıyordunuz.

Groupon'da neler vardı? Otel, konaklama, uçak firmaları, otobüs firmaları, restoranlar, kafeler, barlar, tavernalar, eğlence merkezleri, masaj ve spa merkezleri gibi aklınıza gelecek birçok şey Groupon'da bunuyordu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.