İnternet

Hackerlar iCloud'a saldırıyor!

Hackerlar yine iCloud'a saldırmaya başladı. Peki, hackerlar bu sefer hangi yöntem ile saldırıp bilgi çalmayı hedefliyor? Bu tuzağa düşmemek için ne yapmalı?

Hackerlar iCloud'a saldırıyor!

Ağustos 2014'te yaşanan iCloud hack olayı teknoloji dünyasında uzun süre gündemde durmayı başarmıştı. Ünlülerin müstehcen fotoğraflarının sızdığı iCloud hack olayından sonra Apple, "İki Faktörlü Kimlik Doğrulama" sistemine geçiş yapmıştı. Çünkü 2014'teki iCloud hack olayı direkt servera saldırıp veri çalma yolu ile değil, kişilerin şifrelerini çaldırması ile gerçekleşmişti.

Uzun süredir hack olayları ile gündeme gelmeyen iCloud, geçtiğimiz hafta sonundan beri spam saldırıların hedefi oluyor. iCloud kullanan iPhone, iPad ve Mac sahiplerini hedef alan bu spam girişimi Takvim uygulaması üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu platformlarda yer alan Takvim uygulamasına bir davet gönderiliyor. Rastgele yazılmış bir e-posta adresinden gelen bu isteği kabul ettiğinizde Takvim'e etkinlik ekleniyor.

1480487136_ekran-resmi-2016-11-29-19.39.36.png

Bilmediğiniz kişilerden gelen davetleri reddederek bu spamlardan kurtulabilirsiniz. Hackerların Takvim uygulamasına erişerek ne yapmak istedikleri henüz bilinmiyor. Bakalım Apple bu spamlara nasıl bir önlem alacak? iCloud paylaşımı konusunda önümüzdeki aylarda köklü bir değişiklik görebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.