İnternet

Hızlı İnternet'te Avrupa Standart'larına ulaştık

İnternet testi yaparak internet hızınızı ölçümleyebilirsiniz. Hızlı interneti nasıl anlarsınız?

Hızlı İnternet'te Avrupa Standart'larına ulaştık

Hızlı internet, her mobil cihaz ve bilgisayar kullanıcısının peşinde olduğu en hızlı internet kullanıcısı olmak için teknik ve yazılımsal olarak savaş verdiği bir konu. Yıllar ilerledikçe internet teknolojisinin hayatımızdaki yeri boşluğu doldurulamaz bir hal aldı. Bilgiye olan açlığımızı giderebilmek adına en hızlı interneti bulmak artık bir zorunluluk haline geldi.

İnternetin hayatımıza girmesi ile günlük hayatımızın her noktasında internete ihtiyaç duyan bir birey haline dönüştük. Mobil internet hizmetinin ortaya çıkması ve cep telefonlarının akıllı cihazlara dönüşmesi ile tamamen internet bağımlısı olduk. İnternetin mobil cihazlara girmesiyle birlikte, sabit ve mobil iletişimde her zaman hızlı internet arayan bireyler haline geldik.

1480077725_hizli-inretnet.jpg

Telekomünikasyon, İnternet ve Bilgi Teknolojileri Derneği Başkanı Serhat Özeren; Türkiye'de 73,6 milyon mobil abonenin var olduğunu, bu abone sayısının yaklaşık Türkiye nüfusu kadar bir sayıya ulaştığını belirtiyor. Özeren, bu büyük kullanıcı sayısına neden olarak internet çağı içerisinde yaşamamızı ve tüm ağların birbirine internet alt yapısıyla bağlı olmasını gösteriyor. Bilişim sektörünün 2003'ten itibaren her yıl istikrarlı bir şeklide büyüdüğü bilgisini veren Serhat Özeren, 2016 yılı itibariyle hızlı internet kalitesi bakımından Avrupa Standartları’na ulaştığımızı belirtiyor.

İnternet ve bilişim sektörü önümüzdeki süreçte de büyümeye devam edecek. Bu büyüme beraberinde daha çok internet kullanıcısı ve haliyle daha geniş bir altyapı ihtiyacı getirecek. Türkiye’nin en modern internet altyapı sistemlerinden birini sunan TurkNet, sektördeki varlığını kaliteli hizmet anlayışı ile uzun yıllar devam ettirme amacıyla büyümeyi sürdürüyor.

İnternet testi yaparak internet hızınızı ölçümleyebilirsiniz

İnternet kullanıcıları, hız testi yaparak almış oldukları hızı test edebilir. İnternet Hız Testleri internet altyapı sağlayıcısının abonesine sağladığı hızı ya da bulunduğu bölgeye göre modemine gelen sinyali test eder. Serhat Özeren, internet kullanıcıları tarafından yapılan hız testleri sonucunda bazı internet sağlayıcı firmaların ortalamanın altında kaldığı ve standardı yakalamamalarına rağmen fiber ya da Yüksek Hızlı İnternet adı altında hizmet vermeye çalıştıklarını söylüyor.

Hızlı internet kullanmak isteyen kullanıcılar, hizmet aldığı ya da alacağı firmaları iyi araştırmalı ve sundukları internet hızını test etmelidir. Güvenilir bir firma seçildiğinde hızlı internet kullanımı deneyimi yaşanması mümkündür.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.