İnternet

İnternet bağımlılığı sonu oldu!

Tallulah Wilson, internet bağımlılığı yüzünden intihar etti.

İnternet bağımlılığı sonu oldu!

İnternetin insanların hayatına girmesi ile hayat akışı tamamen değişti diyebiliriz. Bazıları interneti sadece genel ihtiyaçları için kullanırken, boşlukta olan ve kendini yalnız hisseden kullanıcılar içinde yeni bir hayat tarzı oluyor. Ancak bu tip insanlar için eğlence ve vakit geçirme haricinde önemli bir hastalık haline gelebiliyor. Buna bir örnek Londra’dan geldi.

2012'nin Ekim ayında İngiltere'nin başkenti Londra’da bir tren istasyonunda gerçekleşen intihar girişiminin nedeninin internet bağımlılığı olduğu ortaya çıktı. 15 yaşındaki balerin Tallulah Wilson, gerçek hayatta hiç arkadaşı olmaması nedeniyle internet üzerinde ikinci bir kişilik oluşturdu ve bu kişiliğe bağımlı hale geldi. Bu ikinci kişilik genç kızın gerçek yaşamla bağının kopmasına neden oldu.

1389792559_2779351.jpg

Genç balerinin annesi Sarah Wilson yaptığı açıklamada, kızının ölümünden birkaç hafta önce internette oluşturduğu karakterin bağımlısı olduğunu ve vücudunu kesip çektiği fotoğrafları internete paylaştığını söyledi. Genç kız internetteki sahte kimliğini annesinin öğrenmesinden 1 gün sonra tren rayları üzerinde intihar etti. Sahte kimliğiyle tanıştığı kişilerden uyuşturucu alan Tallulah Wilson’a, “Neden Tallulah olmak istemiyorsun?” diye sorulduğunda, internette kendisini 18 bin kişinin sahte kimliğiyle sevdiğini bu nedenle o kimliği tercih ettiğini söylemişti. Annesi kızın internete girmesini engellemeye çalışsa da başarılı olamamış.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.