İnternet

Internet Explorer 11'in yeni özellikleri

Merakla beklenen tarayıcı nelere sahip olacak?


Windows 8.1'in önizleme sürümü kullanıma sunulmak üzere. Bununla beraber Internet Explorer'ın son sürümü IE 11'in de kullanıcılara sunulması bekleniyor. Ortaya atılan iddialara göre IE 11, Skype benzeri sesli görüşme hizmetleriyle çok iyi anlaşacağa benziyor.
 
MyDigitalLife forumunda ortaya atılan iddiaya göre Windows 8.1 ile birlikte kullanıma sunulacak olan Internet Explorer 11'de "Click to Call" adı verilen bir özellik bulunacak. Bu özellik sayesinde, Internet Explorer 11 ile görüntülenen bir web sayfasında yer alan telefon numaralarına tıklandığında bir arama uygulaması devreye girecek. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, daha önce belirlenen sesli arama hizmeti aracılığıyla arama yapabilecekler. Şu ana kadar gelen bilgiler Microsoft'un, yeni özellikten faydalanmak için Skype kullanmak zorunda bırakmayacağı yönünde.
 
Click to Call özelliği kullanıldığında sadece ilişkili arama hizmeti için belirlenen kullanıcı hesabı aktif olacak. Yani özellikten faydalandığınızda sistemde açık olan diğer kullanıcı hesapları etkilenmeyecek. Internet Explorer 11 elimize geçtiğinde sizler için test edeceğimizden ve bahsi geçen özelliği deneyeceğimizden emin olabilirsiniz.

Yorumlar
talha
önce hızı arttirsinlar
Cevapla
Misafir
Uyumluluk sorunları olmasın yeter..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.