İnternet

İnternet geçmişini satışa çıkardı!

İnternet geçmişinizi satarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

İnternet geçmişini satışa çıkardı!

Geçtiğimiz gün internette gizliliğin artık ortadan kalkacağını ve internet sağlayıcıların kullanıcıların internet geçmişini 3. parti firmalara kullanıcıdan izin almadan yayınlayabileceğini sizlere aktarmıştık. Bu haberin ardından alışveriş sitesi Ebay üzerinden ilginç bir ilana denk geldik.

Petterudwal0 ismindeki Ebay kullanıcısı internet geçmişini 1 dolardan açık arttırmaya koydu. İnternet geçmişine gelen şimdiki teklif ise 16.50 doları aşmış durumda. Yaklaşık 6 gün daha açık arttırmada duracak olan "Selling my browser history – all of it" ismindeki açık arttırmayı kazanacak kişi, Petterudwal0'ın internet geçmişine sahip olacak.

1490861155_ebay.png

Petterudwal0 ilanın açıklamasında;

"Kapsamlı bir İnternet kullanıcısı olarak tarayıcı geçmişinde güvenli bir şekilde saklanan geniş bir web sayfası koleksiyonu oluşturdum. Şimdi bunu başkası yapmadan satma zamanı geldi. İnternetin eşsiz bir koleksiyonunu satın almak için bu bir fırsat. Tarayıcımın geçmişi, komik, hafif ilginç, akıllı, önemli ve yarı NSFW sayfalarından oluşuyor ve bu sayfalar sizi birlikte uzun süre eğlendiriyor. Bu, her zaman aynı sayfalara her gün göz atan insanlar için mevcut İnternet alışkanlıklarında sıkışıp kaldıklarını düşünen kişi için mükemmel. Bunu satın almadan önce benim yaptığım gibi web'e göz atmaktan zevk alacak biri olduğunuzdan emin olun. Para, büyük bir internet sağlayıcısı yerine bana gidecek. Tarayıcı geçmişim güzel bir e-postayla veya parlak 3,5" disket olarak teslim edilecek. Senin seçimin!" ifadelerine yer verdi.

Eğer bir kişinin internet geçmişini merak ediyorsanız buradan ilgili ilana gidip teklif verebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.