İnternet

İnternet kullanıcısı ikiye katlandı

Yeni araştırmalar, internet kullanıcısı artışındaki hızı ortaya seriyor.

İnternet kullanıcısı ikiye katlandı

Teknolojinin gelişmesi ile bilgisayar ve akıllı telefonların yaygın kullanılması, internet kullanıcı sayısı bir hayli artışına neden oldu.

Bu konuda araştırma yapan Internetserviceproviders.com sitesi, 2006 yılından günümüze internet kullanıcı sayısının iki katından bile fazla arttığını ortaya çıkardı. 2.4 milyar internet kullanıcısı bulunan dünyada 2013’ün sonuna kadar bu rakamın 2.7 milyar olması bekleniyor. Bu hesaba göre dünya nüfusunun yüzde 39’u internet kullanıyor olacak.

1372857553_turkiye-mobil-internet.jpg

Araştırmalar bu rakamın 2017 yılına kadar 1 milyar daha artacağını gösteriyor. Zaten Mark Zuckerberg’in öncülüğünde büyük şirketler, gelişmekte olan ülkelerde teknolojiyi ve interneti yaygınlaştırmak için çalışmaları başlattı. Bununla birlikte yapılan çalışmalarla hanelerin yüzde 41’inde internet erişimi sağlanmış olacak. Asya-Pasifik ülkelerinden internet kullanıcısının büyük oranda katılması bekleniyor. Bu alanda en büyük katkı ise gelişen pazarlar Çin, Endonezya ve Hindistan’dan olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.