İnternet

İnternet reklamcılığı her geçen gün büyüyor

İletişim dünyasındaki dijital devrim, medyada da büyük bir dönüşüme yol açtı. Bu dönüşüm, medyanın en büyük gelir kaynağı olan reklam dünyasında da bazı değişikliklerin tetikçisi oldu.


İnternet reklamcılığı, bazıları için can sıkıcı, gereksiz içerikler, bazıları içinse dijital çağın en iyi pazarlama yöntemi. İnternet reklamcılığı giderek büyüyen bir pazar; sürekli yeni reklam yöntemleri keşfediliyor.
1370955767_168802256529174448572573335223n.jpg
Moxi Reklam Kurucu ortaklarından Şener Yener şöyle konuşuyor: “İnternet reklam piyasasının 2012 yılında gösterdiği gelişmeden çok memnunuz. AB tarafından açıklanan ADEX – 2012 Dijital Reklam Harcamaları Türkiye Raporuna göre dijital reklam harcaması 2012 yılında 943 milyon olarak gerçekleşti ve 2011 yılına bakarak %30’un üzerinde bir büyüme gösterdi. Böylelikle, dijital reklamlar medya dünyası içinde en hızlı büyüyen alan oldu.”

İnternet her geçen gün Televizyon’a yaklaşıyor.Televizyon, diğer medya organları arasında reklam konusunda hâlâ başı çekiyor. Televizyonun arkasından 3. Sırada internet geliyor. Türkiye’de 2012 yılında brüt medya yatırımlarının yaklaşık %10’u internete yapıldı. Televizyona yapılan yatırım oranı ise yüzde 56 oldu. Pastanın kalan bölümünü ise radyo, basın ve açık hava paylaştı. 


Televizyon ve diğer mecralar arasında gerçek bir yarış olmadığını ifade eden Moxi Reklam Kurucu ortağı Şener Yener şunları söylüyor: “Televizyonların dijitalleşmesi nedeniyle medya organları arasındaki fark giderek kayboluyor. Her iki alan da birlikte büyüme kaydederek öyle bir noktaya gelecek ki ikisini birbirinden ayırmak mümkün olmayacak.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.