İnternet yaşamın kendisine dönüşüyor. Data tüketimi hızla artıyor

İPZ 2014’te konuşan TTNET Genel Müdür Yardımcısı N. MERT BAŞAR “İnternet yaşamın kendisine dönüşüyor. Data tüketimi hızla artıyor” açıklamasında bulundu.

İnternet yaşamın kendisine dönüşüyor. Data tüketimi hızla artıyor

TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı N. Mert Başar, İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nde (İPZ) yaptığı konuşmada, dijital kavramının yenilendiğini, dijitalin yaşamın kendisine dönüştüğünü söyledi. Konuşmasında internet üzerinden data tüketiminin hızla arttığını vurgulayan Başar, TTNET kullanıcılarının kişi başı ortalama data kullanımının 2,5 yılda yaklaşık iki katına çıkarak, 2014 yılının ilk 8 ayında 39,5 GB’ta ulaştığını belirtti.

1410510552_ttnet-pazarlama-genel-mudur-yardimcisi-n.-mert-basar.jpg

Türkiye’nin lider internet şirketi TTNET’in Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı N. Mert Başar, bu yıl “Dijital öldü. Yaşasın Dijital.” temasıyla düzenlenen İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nin (İPZ) açılış konuşmasını yaptı.

Konuşmasında, teknolojilerin giyilebildiği, nesnelerin birbiriyle iletişime geçtiği yeni bir dönem yaşadığımızı vurgulayan Başar, şunları söyledi: 

“Her şeyin yenilendiği günümüzde ‘dijital’ kavramı da yenilendi. Dijital, yaşamın bir yardımcısı değil, kendisi haline geldi. Türkiye’de de internet büyük bir hızla ‘yaşamın kendisine’ dönüşüyor. Türkiye’deki geniş bant abone sayısı 37 milyona ulaştı. İnternet data tüketimi hızla artıyor. TTNET kullanıcılarının 2011’de 19,6 GB olan kişi başı ortalama data kullanımı, iki buçuk yılın ardından 2014 yılının ilk 8 ayında yaklaşık iki katına çıkarak 39,5 GB’ta ulaştı.”

Küresel yaşamı etkisine alan dijital ağ ile dünyanın her an yenilendiğini belirten N. Mert Başar, “Hızlı olmak ve yenilenmek, dijital yaşamın vazgeçilmez unsurları haline geldi. TTNET olarak müşterilerimize hızlı internet teknolojilerini sunarken Tivibu, TTNET Müzik, Playstore, TTNET Kitap gibi yenilikçi dijital servislerle internet deneyimlerini zenginleştiriyoruz” dedi.

TTNET’in Türk Telekom ile birlikte ana sponsorlarından biri olduğu İPZ, 11 Eylül Perşembe günü Swissotel The Bosphorus’da gerçekleşti. Dijital pazarlamanın nabzının tutulduğu zirvede, yerli ve yabancı onlarca konuşmacı katılımcılarla bir araya geldi. 

TTNET’in, İnteraktif Pazarlama Zirvesi’ne özel olarak kurduğu stand,  konuşmalara verilen aralarda katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı. Dijital oyun platformu Playstore üzerinden yapılan ödüllü oyun turnuvaları, albüm kapaklarından müziğe ulaşmayı sağlayan yenilikçi dijital müzik uygulaması TTNET Müzik Lookin ile ödüllü yarışmalar, ayrıca bire bir Tivibu deneyimi yaşatan etkinliklerle katılımcılar TTNET’in renkli dünyasını deneyimleme fırsatını buldular.