İnternet

İnternete her yerden bedava bağlanabilirsiniz!

OpenGarden uygulaması ile aynı ortamda bulunan mobil cihaz kullanıcılarına oluşturduğu ağ ile internete bağlanma imkanınız olacak.

İnternete her yerden bedava bağlanabilirsiniz!

OpenGarden adındaki uygulama ile aynı ortamda bulunan mobil cihaz kullanıcılarına oluşturduğu ağ ile internete bağlanma imkanınız olacak. Bu uygulamayı kullanabilmek için cihazınıza OpenGarden uygulamasının yüklemeniz yeterli. Uygulamayı San Francisco merkezli Open Garden şirketi geliştirdi.

1339492597_120611opengarden.hlarge.jpg

Şirket CEO'su Micha Benoliel cihazla ilgili yaptığı açıklamada: "Her akıllı telefon bir bilgisayar ve bir ağ yönlendiricidir. Open Garden ile akıllı telefonları aynı yerde aynı ağda toplayabileceğimizi düşündük. Cihazlar yeterli yakınlıkta oldukları sürece kendilerini sorunsuzca algılayabiliyor. Eğer ağı oluşturacak telefonlardan bir tanesinin internete erişimi varsa, diğer cihazlar bu bağlantıdan faydalanabiliyor" dedi.

Eğer Wi-Fi bağlantısı olmayan bir cafe, havaalanı veya otelde bulunuyorsanız, OpenGarden yazılımı kullanan bir telefon tespit ettikten sonra internete bağlanabilirsiniz. CEO Benoliel, uygulamalarının özellikle sıkça seyahat eden ve yüklü internet faturası ödeyen akıllı telefon sahiplerinin işine yarayacağını söyledi.

1339492988_screen-shot-2012-06-11-at-12.48.25-765x449.png

OpenGarden, uygulaması bulunduğunuz her alanda internet bağlantısı yoksa eğer çevredeki internet bağlantılarını tarıyor ve size internet olanağı sağlıyor. İnterneti direk bulamadığı zaman dizüstü bilgisayar ve cep telefonu gibi cihazlar üzerinden internete erişim olanağı sağlıyor.

Micha Benoliel, gelir kaybına uğramaktan korkan mobil telekomünikasyon kuruluşlarının eleştirilerinin aksine, kullanıcıların Wi-Fi ağlarına kayarak, fazla yoğunluktan yavaşlayan 3G ve 4G ağlarını rahatlatabileceğini söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.