İnternet

İnternetten film izlemek yasaklanıyor mu?

Bu soruya cevap bakandan geldi.

İnternetten film izlemek yasaklanıyor mu?

Yeni gelen iddialar gazetecilerin internette film izlemelerinin ve müzik dinlemelerinin yasaklanacağı yönündeydi. Bu iddialarla ilgili soruları yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''Kültür ürünlerinin karşılığı verilmeksizin dağıtımını engellemek istiyoruz'' dedi.

Bakan Günay, internette film izlemek ya da müzik dinlemekte bir sorun olmadığını söyledi ve ''Siz bir müzik dinliyor, film izliyorsanız bir sorun yok. Ama bunun internet üzerinden çoğaltımını, dağıtımını yapıyorsanız yaptırım getirilecek. Bu dağıtımı izinsiz yapan sitelere yaptırım getireceğiz. İnternet kullanmanın bir bedeli var onu zaten ödüyorsunuz. Ama bunu dağıtmaya çoğaltmaya başlarsanız orada devreye gireceğiz'' dedi.

1359056311_streaming-movies.jpg

Günay, dağıtımı izinsiz yapanların bunun yaptırımlarıyla karşılaşacağını söyledi ve bununla ilgili yasa çalışmasını önümüzdeki günlerde açıklayacağını belirtti.

Yorumlar
yanlış yorumlama
yapılan haberde ben herhagi bir sıkıntı görmüyorum..bize film izlemeyin demiyor müzik dinlemeyin demiyor..burada söylenen şey film ve müzikleri izinsiz çoğaltanlara yaptırım getirileceği..bizim millet herşeyi yanlış yorumlamaya hazır ve nazır..ilk önce haberi doğru okuyup öyle yprumlayalım.ben bu kararda yanlış birşey görmüyorum..izinsiz film ve müzik çoğaltılmasının yapılan emeklere birer saygısızlık ve hak olarak görüyorum.bunun önlenmesinde de maruz yok.çünkü her halükarda o filmleri ve müzikleri netten izliycez ve dinliycez, burda alınan karada da sadece korsanlığa karşı bir önlem.bu gibi yaptırımlar gerçekleşirde emek hırsızlığına bir dur denir...
Cevapla
murat(mgm-cafe)
bu günki haberi okuyun,son kulanıcıya,yani teyzeye diye.. habere bakın.bu ne küstahlık,biz eşşek gibi suzduğumuzdan,şimdide sıra vatandaşa geldi,ne korsanı,ne dağıtıcıya,resmen vatandaşa,bırakın indirmeyi sadece izlemekden,ceza yağdırmaya uğraşıyorlar,zaten en pahallı interneti biz ödüyoruz,sorma ver vergisi,her hafta .stopaç adı altında,ufak işletmelerden aldığınız,yetmiyormuş gibi,bir de bu kalmıştı..arkadaşın dediği gibi,nefesimizden ne zaman ücret taleb ediceklerini merak ediyorum...
Cevapla
emek hırsızlığı diye bişi yok.o bedeli ttnet e ödüyoruz zaten.gitsinler ordan alsınlar parasını.o hırsız dedikleriniz internetin var olma nedenleridir.onlarda bu sebepten olmazlarsa internete bu kadar bedel ödemek asıl hırsızlık.
Cevapla
Ekmegini yedigine HIRSIZ deme!
emek hirsizligi degil kesinlikle,tv lerde radyolarda halka ucretsiz (yayimcilar tarafindan parasi odenerek) ulastiriliyor zaten. Fakat elinde olunca hirsizlikmi oluyor! sacmalik bu. Izleyici dinleyici olmada kac kurus eder MALLARI!!
Cevapla
yuri
haberi nerenizle okudunuz acaba, internetten korsan yayın yapanlari engelleyecekler, parasını ver dinle izle, emek hırsızlığını mi savunuyorsunuz yoksa
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.