İnternet

iOS 13 geliyor!

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın üzerinde yoğun mesai harcadığı iOS 13 nihayet geliyor. Gelecek iOS sürümünde bir takım yeni özellik ve arayüz güncellemelerinin kullanıcılara sunulması bekleniyor. iOS 13, iPhone ve iPad'leri çok daha verimli cihazlar haline getirecek.

iOS 13 geliyor!

Apple’ın Haziran ayındaki WWDC 19 etkinliğinde tanıtacağı iOS 13 sürümü için heyecan had safhada.

iOS 13 geliyor! Yüklediğiniz anda her şey değişecek

Cupertinolu teknoloji devi Haziran ayında düzenleyeceği Worldwide Developers Conference etkinliğinde yeni yazılımlarını tanıtacak. Bu yazılımlar arasında en çok merak edileni şüphesiz ki iOS 13. iOS 12 güncellemesi ile sadece iOS 11’deki hataları düzeltmeye odaklanan Apple, artık bu yıl bir yenilik sunması gerekiyor. Bu yenilikler arasında en çok beklenenler arasında ise sistem ara yüzünde kullanılacak olan karanlık mod geliyor.

Yeni arayüz

iOS 13, iPhone ve iPad'leri çok daha verimli cihazlar haline getirecek. Apple'ın üzerinde özenle durduğu 'yavaşlık' konusunda Apple'ın bir hamle yapması zaten uzun zamandır bekleniyordu. iOS 13'ün yüklendiği iPad'lerde yepyeni bir arayüz olacak. Henüz internete sızan bir görsel yok; ancak bugün iPad'lerde gördüğümüz arayüzden çok daha farklı bir görüntü bizi karşılayacak ve bu görüntü sadece iPad'lere özel olacak.

iOS 13'le birlikte beklenen bir diğer önemli yenilik ise gece modu. Bilindiği üzere pek çok uygulama kendi çapında gece moduna geçiş yapmaya başladı. Hem enerji tasarrufu sağlayan hem de bu sayede telefonların batarya ömrünü uzatan gece modu, ayrıca gözleri de daha az yorduğundan karanlıkta kullanımı da daha kolay bir hale getiriyor. iOS 13'ün tam bu noktada menüsünü tamamen gece moduna geçebilme opsiyonunu kullanıcılarına tanıyacağı konuşuluyor. Zaten bildiğiniz üzere MacOS işletim sisteminin son sürümüyle Mac'lere gece modu halihazırda sunulmuş durumda. Şimdi ise sıra iOS 13'te!

Yeni güncelleme ile birlikte yeni Animoji'ler, geliştirilmiş sağlık özellikleri başta olmak üzere pek çok yenilikle de karşılaşacağız.

Yorumlar
okumas
Hiç umudum yok
Cevapla
Mesut
Artık iPhone almam
Cevapla
Tek
Ne kadar üzüldük anlatamam
Faruk
İsterse ios15 gelsin hep ayni batarya 🔋 yavaslama sorunu , tercihim huawei yada xiamio olcak
Cevapla
Haz
Peki iPhone 7 Plus üst seviye cihazlar gibi tüm özellikleri alacak mı yoksa her zaman olduğu gibi tüm iyileştirmeler üst seviyeye az iyileştirmeler alt seviye cihazlara mı gelecek
Cevapla
Ömer
Hem iPad air 2 hem iPhone 7plus kullanıyorum ne yalan söyleyim güncelleme gelir diye korkuyorum çünkü her güncelleme ile yavaşlatma ve batarya sorunu ortaya çıkıyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.