İnternet

iPhone 6'yı uydudan izlemek yeni moda oldu!

Google'ın yeni aldığı Skybox servisi ile iPhone 6 takibi yapanların sayısı artıyor

iPhone 6'yı uydudan izlemek yeni moda oldu!

Google ve Apple haritalar servisi için büyük bir mücadele içine girdi. Apple, Google ile olan tüm fiziki bağlarını Apple iPhone 5 ile birlikte kopartmıştı. Apple, Google Maps uygulamasına sistem klasörleri içersinde yer vermeyerek kendi harita uygulamasını Apple Maps’i hayata geçirdi. Apple tanıtım sırasında mükemmel bir sunum yaptı ama iş kullanıcı deneyime geldiğindeyse Apple Maps o dönem için hatalraından dolayı sınıfta kalmıştı.

1402997391_ios-6-harita-hata.jpg

Bunun üzerine Apple arka arkaya harita firmaları satın alarak kendi haritalar uygulamasını geliştirerek ve iOS 8 ile birlikte en uygun seviyeye getirdiğini duyurdu.

Google ise zaten çok ileride olan Maps uygulamasını en üst seviyeye ulaştırmak için geçtiğimiz yıl Skybox uydu görüntüleme şirketini satın aldı.

Bu şirket dahilinde 2018 yılına kadar 24 adet Google uydusunu dünya yörüngesine atacak olan Google’ın böylece uydudan canlı bağlantıya geçmeyi amaçladığı öne sürülüyor. Anlık trafik takibi sistemi için kullanıcılardan gelen GPS sinyallerini değil anlık uydu görüntüleri ile gideceğimiz yolun trafiğini görebileceğiz. 

Skybox ile Foxconn’da ki kamyon hareketliliğini izlemek ise son dönemin en önemli hobilerinden biri oldu. Sizde bu uydulardan iPhone 6’nın takibini yapmak istiyorsanız bu linkten uydulara bağlanabilir ve giriş çıkış yapan kamyonları sayabilirsiniz. 

1402997432_skybox.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.