İnternet

iPhone 7'nin ses kalitesi kullanıcılarından düşük not aldı

iPhone 7 kullanıcıları, cihazlarının ses kalitesinin kötü olmasından şikayetçiler.

iPhone 7'nin ses kalitesi kullanıcılarından düşük not aldı

Apple'ın yeni akıllı telefonu iPhone 7 birçok ülkede satışa sunuldu ve satışa sunulmasının ardından akıllı telefonla ilgili ilk şikayetler de gelmeye başladı. Şu ana kadar iPhone 7'nin birçok sorunu olduğu bildirildi ancak bu sorunların büyük bir bölümü akıllı telefonun ses kalitesiyle veya ilginç sesler çıkarmasıyla alakalı.

Bazı iPhone 7 kullanıcıları, akıllı telefonun daha önceden duyulmamış olan bir problemini gündeme getirdiler. AppleInsider'ın yaptığı ve kullanıcıların yorumlarıyla desteklenen habere göre iPhone 7'nin arama sırasındaki ses kalitesi orta seviyenin altındaki cihazlardan bile kötü. Muhtemelen donanımdan kaynaklı olan bu sorun sadece sesin kalitesiz olarak iletilmesine değil, aynı zamanda karşıdaki kişinin sesinin cızırtılı olarak gelmesine veya sesin çok derinden gelmesine neden olabiliyor. Çeşitli forumlarda aynı sorundan ötürü şikayetçi olan iPhone 7 Plus kullanıcılarının olduğunu da görmek mümkün.

1474570098_image006.png

Apple'a iletilen bu sorunun araştırılmaya başlandığı biliniyor. İlk olarak sorunun donanımsal mı, yoksa yazılımsal mı olduğunu araştıracak Apple, bulgularına göre sorunu yaşayan kullanıcılarını bilgilendirecektir.

Eğer iPhone 7 sorunları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız "iPhone 7'nin 7 yaygın problemi" başlıklı haberimize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.