İnternet

iPhone, Ateist olursa ne olur? [Video]

Bir grup aktivist'in kurguladığı Ateist iPhone videosu sosyal medyada günün konusu oldu.


Teknolojinin tutulamaz bir hızla geliştiği günümüzde yapay zeka'nın tehlikeleri konuşulurken ilginç ve tebessüm ettiren durumlarda yaşanıyor. Bir grup aktivist'in, Ateizmin ve ateistlerin düşünme şeklinden yola çıkarak hazırladığı animasyon türündeki video bunlardan biri.

Son yıllarda kulislerde ve akıllı telefon kullanıcıları arasında çokça konuşulan iPhone'un telefonun mucidi olan Steve Jobs'a inanmaması durumunu ele alan aktivistler ilginç bir video yayınladı.

1422872763_1422793009011.jpg

İnternette yayınlanan videoda ateist olduğunu söyleyen bir iPhone 6 telefonu, tıpkı ateistlerin yaratıcıya inanmadığı gibi mucidi olan Steve Jobs'a inanmadığını, öyle birinin aslında olmadığını ve uydurma olduğunu savunuyor.

Sosyal medyada büyük ilgi gören videodaki iPhone, işlemci, kamera, ekran gibi parçalarının tesadüfen meydana geldiğini iddia ediyor. İzleyenleri gülümseten video, ateistlerin yaratıcıyı tanımamasındaki mantık hatasını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.