İnternet

iPhone ilk kez ulusal mobil internet kullanımında Nokia'yı geçti

Apple mobil internet kullanımında ilk kez Nokia'yı geçti.

iPhone ilk kez ulusal mobil internet kullanımında Nokia'yı geçti

Nokia firması bir sürelik düşüş ve batma tehlikesinin ardından yükselmeye başladı gibi görünüyor. Ancak yeni uluslararası mobil internet verilerine göre Nokia, mobil internet kullanımı konusunda ilk kez Apple'ın gerisine düştü.

Finlandiyalı firmanın, yüksek özellikli Lumia 920 gibi GPRS internet özellikli akıllı telefonları gibi değişen piyasada zaten geniş bir yelpazeye sahip olduğu göz önüne alındığında mobil internet olarak birinci olması çokta şaşırtıcı görünmüyor.

1360068970_statcounter-mobile-internet-usage-jan-2013.png

Ancak web analitiği firma StatCounter'ın Ocak 2013 ayı için yayınladığı istatistiklere göre, Nokia'nın saltanatı daha fazla sürmedi. Apple iPhone kullanıcılarının, Nokia'nın elinden mobil internet kullanımında birincilik unvanını almış gibi görünüyor.

1360069008_statcounter-mobile-internet-usage-2013.png

Bu istatistikler aslında oldukça ilginç. Çünkü istatistiklere bakıldığı zaman, Apple'ın yüzde 2.81 gerilediği görülüyor. Ancak Nokia yüzde 15.52 gerileyince, Apple'ın gerisinde kalıyor. Aynı istatistiklerde Samsung firmasının yüzde 7.85 arttığı görülüyor.

1360069060_netapplications-jan-2013-os-share.png

Bu düşüş ile Nokia hem Apple'ın hem de Samsung'un gerisinde kalmış oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.