İnternet

iPhone'a YouTube HDR desteği geldi!

Yeni nesil iPhone modellerine sonunda HDR desteği ekleniyor.


Diğer Android destekli telefonlara çoktan HDR desteğini sunan YouTube, Apple’ın enyeni nesil akıllı telefonları iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’a da HDR video desteği sunmaya hazırlanıyor. Biraz geç kalınmış olsada geç olsun güç olmasın diyerek videolarını artık daha canlı ve kaliteli bir şekilde izleyebileceksiniz.

HDR'li videolar, standart videolara göre çok daha gelişmiş kontrast renge ve parlaklığa sahiptir. Fakat standart bir cihazın HDR videoyu orijinal kalitede görüntüleyebilmesi için ekranın ve oynatıcının bunu desteklemesi gereklidir.

Son yılların popüler çevrimiçi film ve sinema içerik servisi olan Netflix, iPhone X, iPhone 8, 8 Plus ve iPad Pro için HDR video desteğini geçtiğimiz Eylül ayında sunmuştu. 

Sizde iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X model telefonlara sahipseniz ve YouTube’un yeni HDR video özelliğinden faydalanmak istiyorsanız, bir video açtığınızda önce ekrana, ardından üç nokta ikonuna dokunun ve sonrasında kalite ayarlarından 1080p HDR ayarını seçebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.