İnternet

İşte Facebook istatikleriniz!

Bu sitede Facebook istatiklerinizi bulabilirsiniz.


Son yılların en popüler mesleklerinden biride veri madenciliği. İnternette oluşan tüketici bilgileri şirketler için altından bile değerli durumda. Şirketler internette bulunan tüketici bilgilerini işleyerek kendileri için aylarca sürecek araştırmalar ve anketler yerine en uygun içeriklere ulaşabilme imkanına sahip oluyorlar.

Özel yöntemlerle, terabaytlarca bilgiyi işleyerek şirketlerin hedef kitlesine uygun hale getiren veri madenciliği oldukça önemli. Peki, bu verileri kullanıcı nasıl kullanabilir?

1346678245_facebookverimadeni.jpg

Veri madenciliğini kullanıcıların kendi internet yaşamını işleyecek hale getiren WolframAlpha adlı site paralı olarak kullanıcılara sunuluyor ve sosyal medya araştırması gibi bazı özellikleri ücretsiz olarak sunuyor.

Facebook'ta şimdiye kadar yaptığınız her şeyin istatistiklerini görmeniz bu yolla mümkün. Listenizde kaç kadın kaç tane de erkek kullanıcı var? Size en çok kim yorum atıyor? Facebook üzerinizde en çok kullandığınız kelimeler neler? Gibi sorulara hesabınızdaki verilerle kendinizi farklı şekilde tanımanızı sağlayan uygulamaya bu adresten ulaşabilirsiniz.

Ayrıca siteye üye olduktan sonra, tüm fotoğraflarınıza yapılan yorumları, arkadaşlarınızın dillerini, dinlerini ve bulunduğu ülkelerini bu site sayesinde istatistik olarak öğrenebilirsiniz.

www.wolframalpha.com

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.