İnternet

İşte Google etkinliğinin başrol oyuncuları!

Google etkinliğinde neler tanıtılacak!

İşte Google etkinliğinin başrol oyuncuları!

29 Ekim'de Google'ın yeni cihazlarının tanıtımına hep birlikte şahit olacağız. Google etkinliğinde neler tanıtılacağı konusu heyecanla beklense de söylentiler ve tahminler doğrultusunda neler tanıtılacağı konusunda bazı ipuçları bulunuyor. Etkinliğin başrol oyuncuları arasında Nexus 4 akıllı telefon ve Nexus 10 tablet yer alıyor.

Tahmin edeceğiniz üzere Nexus 10, 10 inç ekran boyutlarına sahip olacak ve 2560x1600 ekran çözünürlüğü ile gelecek. Burada dikkatleri çeken ekran çözünürlüğü değerleri iPad'in Retina Display ekran teknolojisinden daha iyi görüntü kalitesi sunacak.

1351281893_2.jpg

Nexus 4 akıllı telefon da beklenenler arasında yer alıyor. Daha önce internete sızdırılan resimlerini ve bilgilerini elde ettiğimiz telefonun 29 Ekim'de resmi tanıtımı bekleniyor. Nexus 4 4.7 inç ekran, 720p ekran çözünürlüğü, 1.5 GHz dört çekirdekli işlemci ve 2GB RAM ile gelecek.

1351282043_nexus-10-confirmed.jpg

İki Nexus cihazın da Android 4.2 Android Key Lime Pie yeni versiyonuyla gelecek. Bunların dışında 32 GB dahili hafızaya sahip Nexus 7 de Google etkinliğinin bir parçası olacak. Türkiye'ye güncelleştirmelerin gecikmesi probleminden henüz Android 4.1 kullanamayan kullanıcılar Google'ın yeni işletim sistemi haberinden şikayetçi diyebiliriz. Fakat Android 4.2'nin tamamı yenilenmiş bir versiyon değil, Jelly Bean'in güncel ve eksikleri giderilmiş bir versiyon olacağını belirtmekte fayda var. 29 Ekim'de tanıtılacak cihazları sitemizden takip edebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.