İnternet

İşte Samsung'un 5G test sonuçları (Video)

Samsung'un 5G test sonuçları oldukça etkileyici.

İşte Samsung'un 5G test sonuçları (Video)

Amerika’da amiral gemisi akıllı telefonlar 4G LTE hizmetini kullanıyor ve 5G için testler devam ediyor. Amerika bu alanda teknolojiyi iyi kullanıyor ve diğer ülkelere göre daha önde yer alıyor.

Samsung’da 5G üzerinde çalışıyor ve testleri devam ediyor. Şirket, sabit bir konumda iken, 940Mbps (7.5Gbps) veri hızı elde etmeyi başardı. Peki Samsung’un 5G hizmeti hareket halindeyken ne kadar hızlı çalışıyor?

1413363422_docomo-5g-testing-2014-05-08-02.jpg

Bir yarış pistinde yapılan deneyde, Samsung’un 5G hizmeti 150Mbps hızı elde etti. Samsung, kesintisiz ve istikrarlı olarak 1.2Gbps oranına ulaştı ve bunu yapabilen ilk şirket oldu. Samsung inanılmaz hız için 28GHz frekans sunuyor ve bu frekans sinyali, genellikle kısa bir menzile sahip. Ancak Samsung,  “Hibrid Adaptif Dizi Teknolojisi" (Hybrid Adaptive Array Technology) sayesinde daha uzun mesafeler için bu frekansın kullanılabileceğini vaat ediyor.

Aşağıdaki videoda yapılan testi inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.