İnternet

İstemediğiniz hesapları kapatmanın en kolay yolu

Eğer bir hesabınızı komple kapatmak istiyorsanız, haberimize bir gözatın.


Sanal dünyada iletişim için birçok yol var. Ancak bunları açtıktan sonra geri kapatmanız bir hayli zor oluyor. Kapattık sanıyorsunuz ama tam anlamıyla silemiyorsunuz. Facebook, Skype ve benzeri hesaplarınız varsa ve bir hesabınızı komple kapatmak istiyorsanız, haberimizi okumaya devam edin.

İnternetin yaygınlaşmasıyla sanal ortamda vakit geçiren insanların sayısı oldukça arttı. Bu nedenlede kullanıcılar zamanla birçok hesap açtılar. Bazılarının o kadar çok oluyor ki sayısını unuttukları gibi adreslerin adını bile unutmuş olabiliyorlar.

1359292141_wikicancel.jpg

Fazla hesaplarınızı veya kullanmadığınız hesapları silmek istediğinizde ne yapacağınızı bilemezsiniz. İşte bu gibi durumlarda izlemeniz gereken yollar, ihtiyaç duyduğunuz bilgilerin toplandığı bir site var. Bu sitenin adı WikiCancel.

Diğer Wiki sitelerinden çok farklı olmayan WikiCancel'ın çalışma mantığına göre kapatmak istediğiniz bir hizmete tıkladığınızda site size hangi yolu izlemeniz gerektiğini belirtiyor. Sitede sadece internet hizmetlerinin değil, dergi aboneliklerinin ve telefon sözleşmelerinin nasıl iptal edileceği de anlatılmış.

Bir hevesle Facebook, Twitter, Linkedin, Dropbox hesabı açanlar ama kısa süre içinde bu dünyaya ait olmadığını hissedenler hesapları kapatmanın başa bela olduğundan bahseder, belki de bunu banane eder. WikiCancel açmış olduğunuz tüm üyelikleri iptal edebilir, aldığınız tüm elektronik posta bültenlerinden kurtarabilir ve imzaladığınız ve dönmeyi beceremediğiniz kontratlar derdine son verebilir.

WikiCancel

Yorumlar
Misafir
http://hesapkapat.com 'da aynı işi görüyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.