İnternet

Kodak zor günler geçiriyor!

İflasın eşiğine gelen Kodak firması Apple ve hastalığı patentleriyle uğraşıyor...

Kodak zor günler geçiriyor!

Bir zamanların en büyük firmalarından olan Kodak şu sıralar zor bir zamandan geçiyor. Fotoğraf ve kamera denildiğinde akıllara kazınacak derecede yer eden firmanın düştüğü durum ve tablo oldukça vahim...  Şirket geçtiğimiz haftalarda iflas koruma başvurusu'nda bulunmuştu.

1329695053_images.jpg

Bütün bu yaşananların üstüne Kodak'ta şu sıralar oldukça soğuk rüzgarlar esiyor. Sebebini az çok tahmin edebilirsiniz, yine Apple yine bir patent davası daha... Apple'ın açtığı patent davaları bütün firmaları zora sokarken, piyasada kendisinin prestijini sarstığının farkında mıdır muamma!

Kodak'ın yazıcı, kamera ve fotoğraf makinelerinde kullandığı çerçeve ve dizaynın kendilerine ait olduğunu ve bunun patentinin kendilerinde olduğunu belirten Apple yine yeni bir dava açtı. Zor günler geçiren Kodak şirketi için ölümcül kararların alınacağı mahkemenin sonuçları bekleniyor ve merak konusu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.