İnternet

Kore haberi Bitcoin'i aşağı çekti

Güney Kore'den gelen bazı kripto para borsalarının kapatılması haberi Bitcoin'de düşüşe neden oldu.

Kore haberi Bitcoin'i aşağı çekti

Geçtiğimiz hafta yaşanan sert düşüşün ardından toparlanma seyri izleyen Bitcoin, Güney Kore'den gelen haberler üzerine yeniden düşüşe geçti. Gelen haberlere göre Güney Kore yönetimi, bazı kripto para borsalarını kapatmayı gözden geçiriyor.

Güney Kore'nin bu haberi üzerine Bitcoin 14 bin doların altına düştü. Bitcoin'deki bu düşüş diğer kripto paraları da etkiledi. Ethereum %4 düşüşle 693 dolardan, Ripple %8 düşüşle 1,15 dolardan, Litecoin %7 düşüşle 241 dolardan işlem görüyor.

Güney Kore Hükümet Politika Koordinasyon Dairesi'nin açıklamasına göre, kripto para işlemlerinde gerçek kişilerin olması şart koşulacak. Yetkililer bazı kripto para borsalarının da kapatılmasının gözden geçirildiğini açıkladı.

Güney Kore, en fazla kripto para yatırımın yapıldığı ülkeler arasında yer alıyor. Alınan bu karar daha fazla genişletilirse düşüş seyri devam edebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.