İnternet

Kripto paralar Türkiye'de yasal mı?

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bitcoin gibi kripto paraların ülkemizde yasal olup olmadığı tartışmalarına son noktayı koydu.


Son dönemde oldukça sükse yapan Bitcoin, Onecoin, Ethereum, Dash, Steem, Lisk ve Emercoin gibi kripto paralar, ülkelerin denetiminde olmadığı için çok tepki toplamıştı.

Kötü amaçlı kişilerin izlenmemek için tercih ettiği kripto para çeşitleri için maalesef ki hiç bir kurum henüz bir düzenleme getiremiyor. Bu süreçte, kripto paraların yasal olup olmadığı tartışılmaya başlanmıştı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, kripto paraların yasal olup olmadığı tartışmalarına bugün son noktayı koydu. 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek; “Kripto paralara ilişkin biz, en son Finansal İstikrar Komitesi toplantısında bu konuyu ele aldık, bir çalışma grubu oluşturduk, kripto para konusunu incelemeye aldık. Bahsedilen bu para birimleri Türkiye'de legal değil, legal altyapısı yok. Para basmak devletin işi.” açıklamasını yaparak kripto paraların Türkiye'de yasal olmadığını açıkladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.