İnternet

Kur'an-ı Kerim'e hakaret etti, internet sitesi hacklendi

Belçika'nın Federal Milletvekilleri'inden Filip Dewinter'a ait internet sitesi Akıncılar tarafından hacklendi.

Kur'an-ı Kerim'e hakaret etti, internet sitesi hacklendi

Belçika'nın Federal Milletvekilleri'inden Filip Dewinter'a ait internet sitesi (www.filipdewinter.be) "Akıncılar" tarafndan hacklendi. Dewinter'in internet sitesini hackleyen "Akıncılar", siteye, Türkçe ve İngilizce, "Muhakkak ki o Zikr'i (Kur'ân'ı) biz indirdik ve muhakkak onu koruyucu olanlar da elbette biziz" mealindeki Hicr Suresi 9. ayetini ve "Kur'an'a abdestli olmanın dışında sakın el sürmeyiniz" hadisini yerleştirdi.

1423550463_belcika.jpg

Federal Milletvekili Dewinter, 22 Ocak'ta parlamentoda yaptığı konuşmada, eliyle havaya kaldırdığı Kur'an-ı Kerim'in "birçok fenalıkların nedeni, tüm kötülüklerin kaynağı" olduğunu ve "öldürme müsaadesinin" bu kitaptan alındığını söylemişti.

Dewinter ayrıca Belçika'nın camileri finanse etmekten ve dışarıdan imam ithalinden vazgeçmesi gerektiğini savunmuştu. Filip Dewinter'ın bu sözleri Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Jan Jambon tarafından kınanmıştı. Jan Jambon, Dewinter'a; "Bu ülkede birçok kişinin büyük saygı duyduğu ve hatta kutsal gördüğü kitabı burada elinizle kaldırmış sallıyorsunuz ve bütün bu topluma hakaret ediyorsunuz" cevabını vermişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.