İnternet

Lenovo'dan devrimsel bir buluş

Lenovo, devrim yaratacak bir buluşa imza attı. Ürünlerinde yeni geliştirdiği “Düşük Isılı Lehim” tekniğini kullanmaya başlayan Lenovo, karbon salımını %35 azaltacak.

Lenovo'dan devrimsel bir buluş

Lenovo, yeni geliştirdiği yöntemle devrim niteliğinde bir buluşa imza attı. Karbon salımını %35 oranında azaltacak yeni Düşük Isılı Lehim teknolojisini geliştiren Lenovo, patent duyurusu yaptı. 10 yıldır çevreye verdiği zararlar nedeniyle kurşun esaslı lehimleme tekniği kullanmayan ve onun yerine kalay esaslı lehim tekniği kullanan Lenovo, bu tekniği de daha iyi seviyelere çekmek için çalışıyordu. Bu şekilde Lenovo, yeni geliştirdiği yöntemle hedefine ulaşmış oldu.

1488799398_1488798103lenovodandevrimselbirbulusiledahaazkarbonsalmgrseli2.png
Lenovo, yeni Düşük Isılı Lehim tekniği ile kendini inovasyon ve sürdürülebilirlik alanlarının lideri olarak kanıtlamaya devam ederken, 2018 yılında bu yeni prosedürü ücretsiz olarak tüm endüstrinin kullanımına sunmayı planlıyor.

Yeni sistem, sadece Lenovo ürünleri için değil, bütün elektronik üretim süreçlerinde evrensel olarak kullanılabilecek ve tüketicilere hiçbir ekstra maliyet veya olumsuz etki yaratmayacak. Lenovo, önceki lehim tekniklerinde kullanılan maksimum sıcaklığı 70 santigrat derece düşürerek büyük bir tasarruf yaratmayı başardı.

1488799413_1488798105lenovodandevrimselbirbulusiledahaazkarbonsalmgrseli1.png

Düşük Isılı Lehim tekniği ile 2017 yılı boyunca karbon salımında %35'e varan oranlarda tasarruf sağlamayı hedefleyen Lenovo, 2018 yılı sonuna kadar ise tekniğin kullanımını daha da yaygınlaştırarak, yıllık 5.956 metrik ton CO² tasarrufu sağlamayı planlıyor.

Bu değerin, CO² salımındaki karşılığı ise yılda 670 bin galon benzin tüketimine, yani ortalama bir arabanın 22.967.639 km boyunca harcayacağı yakıt miktarına denk geliyor. Bu veri, çevreci bir bakış açısıyla değerlendirildiğinde ise yılda 1890 ton geri dönüştürülmüş atığa denk geliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.