İnternet

Maliye Bakanı, Bitcoin üzerinde çalıştıklarını açıkladı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, dört resmi kurumun Bitcoin üzerinde çalıştığını açıkladı.

Maliye Bakanı, Bitcoin üzerinde çalıştıklarını açıkladı

Günümüzün yeni para birimi Bitcoin, devletler tarafından denetlenemediği için hala illegal bir statüye sahip. Türkiye'de Merkez Bankası ve SPK'nın Bitcoin'in vergilendirilmesi üzerinde çalışmasının ardından şimdi de Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan bir açıklama geldi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, dört resmi kurumun Bitcoin üzerinde çalıştığını resmen doğruladı. 2018 yılı için düzenlenen Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nda yer alması beklenen Bitcoin, Türkiye'de önümüzdeki yıl yasal bir para birimi olarak kabul edilebilir.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bitcoin ile ilgili yöneltilen bir soru üzerine; "Bitcoin konusunda gerek Merkez Bankası gerek Hazine Müsteşarlığı gerek Sermaye Piyasası Kurulu gerekse Maliye Bakanlığı teknik açıdan çalışıyorlar. Bir noktaya geldiğinde kurumlar arası ortak bir değerlendirme yaparak, bu konudaki hem hukuki altyapıyı hem de bu konuyla ilgili gerekli açıklamaları yaparız." cevabını verdi.

Yorumlar
Ferhat
Yani işin vergi ve düzenleme kısmı ile ilgileniyor. Aslında bunun yanında bir de Tübitak ve bilişimde ileri gelenleri toplasalar da biz de üretsek. Onun için de çalışsalar. Üniversiteleri saymıyorum çünkü onlar hala otursunlar "Edebiyat, Matematik, Tarih derslerini mühendisliklerde nasıl okuturuz"u tartışsınlar.
Cevapla
Zahid
Yahudi oyunu bu bitcoin Allah bunları muvaffak etmesin altından bir pislik çıkacak gibi devlet kurumları da bunlara alet oluyor...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.