İnternet

Microsoft'un sosyal ağı açıldı!

Microsoft, sosyal ağ projesi So.cl'ı resmen açtı.


Microsoft, 2011'in Aralık ayında ilk kez sosyal ağ projesi So.cl'ı resmen duyurmuştu. So.cl, açıldığından beri sadece kapalı bir test grubu ve davetiye sahibi kullanıcılara açıktı. Sosyal ağ şimdi ise resmen açıldı. Microsoft'un, "özellikle eğitim toplulukları için sosyal ağ ve aramanın birleştiği bir platform" olarak tanımladığı So.cl, bugüne kadar çıkan tüm söylentilerin aksine diğer popüler sosyal ağlara bir rakip olarak görülmüyor.

Amacı teknolojinin eğitim ve öğrenim dünyasına iş birliği ve ortak çalışma konularında ışık tutabilmek olmasına rağmen Socl, işin içine "ortak ilgi alanları paylaşan kişileri bir araya getirmek" tanımı girdiği için Facebook, Twitter, Pinterest veya Tumblr ile karşı karşıya hale geliyor.

1354698419_socl-01.jpg

İlk bakışta fazlasıyla Pinterest'i andıran Socl, Fuse'da yer alan bir blog yazısı ile resmen duyuruldu. Socl'da Microsoft veya Facebook hesabınız ile giriş yapabiliyorsunuz ve diğer sosyal ağlardan alışık olduğumuz gibi yorum yapmak, beğenmek, etiketlemek ve paylaşmak mümkün. Socl'da kişileri ve ilgi alanınıza giren konuları da takip edebileceksiniz.

Normal sosyal ağ işlevlerini uygulayan bu hizmeti Microsoft'un ne şekilde değerlendirmek istediğine dair bir fikrimiz yok. Büyük ihtimalle kullanıcılar bu durumu yönlendirecek.

Yorumlar
Ne işe yaradığını tam olarak anlayamadım.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.