İnternet

Mozilla Firefox ile kilitlenen bilgisayarlara çözüm

Mozilla Firefox ile online film seyrederken laptopların aşırı ısınması çoğu kullanıcının dikkatini çekmiştir. Bunun nedeni ise güncellenen Firefox'ın yanında bir takım problemleri getirmesinden kaynaklanıyor.


Daha önceki sürümlerde meydana gelen eklenti bağlantılı çökmeleri engellemek için yeni sürümde eklenti kontrolü mozilla ile birlikte çalışan ek bir programcığa verilmiş. Ancak kullanıcılara fayda getireceğini düşünen firma bilakis işleri daha da zorlaştırdı. Özellikle film seyrederken yada normalden biraz fazla flash içeriği oynatan bir siteye girdiğinizde Firefox birden bire kilitlenebiliyor yada bilgisayarınızın RAM'i yüksek ise aşırı ısınabiliyordu.

Bunun çözümü için Görev Yöneticisindeki işlemler bölümünde bulunan "plugin-container.exe" programını kapatmak yeterli oluyor. Peki biz sürekli bununla mı uğraşacağız? Tabi ki hayır, konunun açılma amacı da bu zaten. Şimdi Mozilla Firefox ile bir sayfa açıp adres yerine about:config yazalım ve girelim. Daha sonra arama yerine ipc yazıp filtrele diyelim. Üstten ilk beş değeri tersine çevirelim. Yani False olarak işaretlenenleri True. True olarak işaretlenenleri False yapalım.

dom.ipc.plugins.enabled.npswf32.dll - true şeklindeki ifade,
dom.ipc.plugins.enabled.npswf32.dll - false olacak...Bu işlem sonrası Mozilla Firefox'ı kapatıp tekrar açarsanız artık bu problemin ortadan kalktığını göreceksiniz.

Yorumlar
Misafir
bi bakayım yorum yazacağım yine
Cevapla
Misafir
Sadece lap toplarda değil masa üstü bilgisyarlarda da firefox aynı şekilde kitleniyor ya da aşırı ram tüketiyor. Özellikle belli flash oyunlarda tamamen etkisiz kalıyor. Yeni mozilla sürekli script hatası veriyor bunun içinde yardımcı olurmusunuz ?
Cevapla
Misafir
Aynı çözümü masaüstü bilgisayarınız için de uygulayabilirsiniz. Bahsettiğiniz hatayla ilgili ekran görüntüsü ekleyebilir misiniz?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.