İnternet

Mozilla' nın Firefox 4 ile ilgili kararı ortalığı fena karıştırdı!

Mozilla, geçtiğimiz günlerde Firfox 5' i yayınlamıştı


Mozilla, geçtiğimiz günlerde Firfox 5' i yayınlamıştı. Hemen ardından bir açıklama yaparak bundan sonra Firefox 4' e destek vermeyeceklerini duyurmuştu.

Bu durum bazı şirketlerin pek hoşuna gitmedi. IBM' den Jhon Walicki' nin yaptığı açıklamada, 500 bin şirket çalışanına kullanmaları için Firefox 4 testlerinin daha yeni bittiğini ve daha yeni kullanmaya başlayacakken Mozilla' nın böyle bir karar alması bizi çok zor duruma soktu dedi.

"Şu anda ya Firefox 4'ü güncellenmeyecek açıklarla şirkete sunacağım, ya Firefox 5 için uzun test sürecini yeniden başlatacağım ya da güncellenmiş bir Firefox 3.6.x'te kalacağım" açıklamasını yapan Walicki' ye Mozilla Firefox müdürü Asa Dotzler'den umursamaz bir cevap geldi. Dotzler açıklamasında, "Şirketler hiçbir zaman odak noktamız olmamıştır. Şirket çalışanlarını mutlu etmek için çalışılacak bir dakika normal kullanıcıları mutlu etmek için kullanılabilir. Yani özetle şunu söylüyorum ki Firefox'u şirket canlısı yapmak umrumda değil."

Oluşan bu boşluğu doldurmak isteyen ise doğal olarak Internet Explorer oldu. Internet Explorer müdürü Ari Bixhorn blogunda yaptığı açıklamada; "Sanırım piyasadaki yerimizi tekrar kazanmak için bir fırsat istiyoruz desem Internet Explorer ekibinden herkes adına konuşmuş olurum. Internet Explorer 8 ve 9'da şirket çalışanlarının kolayca kullanabileceğini birçok çözüm bulunuyor. Tabii bir rakibimizin müşterisiyle olan ilişkilerini sorgulayacak bir pozisyonda değilim fakat, Internet Explorer takımının şirket müşterileri için desteğinin nasıl olduğunu belirtmek istedim." dedi.

Yorumlar
Misafir
ilgi çekici bir başlık kutluyorum - sezgin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.