İnternet

Neden herkesin Web Sitesi olmalı?

Neden herkesin web sitesi olmalı, Web sayfalarının hayatımızdaki yeri, Web Siteleri neden reklam aracıdır!


Günümüzün üst düzey gelişmiş teknolojisi olan internet şu an bilgi paylaşımının ve araştırılmasının en popüler yoludur ve bu bilgi paylaşımlarında yada kişiler arası bilgi alış verişinde geliştirilmiş olan Web Uygulamaları ile gerçekleşmektedir. Durum böyle olunca tabi web uygulamaları geliştirmek, web siteleri tasarlamak değerli bir meslek haline geliyor.

Bir ürün ya da şirketinizle ilgili bilgiyi karşı tarafa aktarmak için saatlerce dil dökmek yerine web sitesi üzerinden ulaşmalarını sağlamak büyük kolaylık olacaktır. Hem zamandan kazanmanızı hem de karşı tarafın daha planlı ve bilinçli bir şekilde hareket etmesini sağlar.


Pek çok kişi piyasa araştırmalarını gece yapar. Web siteniz olduğu sürece firmanız 24 saat aktif olarak hizmet verecektir. Web sitesi sizin için sanal bir şubedir. 7 gün 24 saat açık bir şubeye sahip olmak ve ek bir götürüsü olmadan fayda sağlıyor olması şirket sahibi için oldukça büyük bir avantajdır.  Web sitesi sahibi olmanız; bilişim dünyasında ki  rekabette yer almanızı ve geri kalmamanızı sağlar. Sizi ulusal boyutta çalışmaktan yada bir potansiyele bağlı kalmaktan çıkarır. Uluslararası potansiyele sahip olmanızı sağlar.

Markanızın isminin çok daha geniş alanlarda sadık hedef kitlelerine ulaşmasını sağlar  ve bu durumda size daima öncelik oluşturacaktır. Web sayfalarınızın kaderi diğer medyalar gibi bir çöp kutusunda sonlanmaz çünkü onlar "Sonsuza kadar kullanılabilecek" şekilde oluşturulmuştur.

Her firma ticari hayatı boyunca ayakta durabilmek için yeni müşterilere ihtiyaç duyar. Var olan ve sizinle sürekli çalışan müşterilerinizin ne zamana kadar sizinle çalışacağını bilemezsiniz. Onlar hep sizi tercih etmiş olsalar bile işleri bozulup firmalarını kapatırlarsa yahut daha uygun fiyatlı bir firma bulurlarsa siz müşteri kaybetmiş olursunuz. Web siteleri, firmanızın/markanızın tanıtımını etkili şekilde yapar.

Doğru hedef kitleye, etkili tanıtım yapmak firmanızı ileri götürecektir ve kaybettiğiniz müşteriyi en aza indirgeyecektir. Markanızın daha çok tanınmasını, ürün ve hizmetlerin daha hızlı satılmasını istiyorsanız web sitesi şart diyebiliriz. Her bilgisayar kullanıcısının, her firmanın bir web sayfası olması lüzumludur.Sonuç olarak Her insanın, şirketin , firmanın amacı nedir REKLAM ! ve Web Siteleri büyük bir Reklam aracıdır.

Üstüne basa basa söylüyorum ki web siteleri düşük maliyetli olmasına rahmen en geniş kitleye ulaşan reklam çeşididir.Örneğin bir şirket reklam amaçlı 5000 tane bilboard 2500 tane raket 1000 tanede afiş hazırlıyor ve istanbulun her tarafına asıyor bu uğraşılmış olan reklam bu firmaya iş yerine ne kadar reklam kazandıracaktır kazandırsa bile istanbul dışına çıkabilecekmi bir ihtimal belki  ama Web siteniz üzerinden yaptığınız her reklam, tanıtım ve promosyon bi çok geniş alana hitap edecektir tek bir yere bağlı kalmadan?

Ve  şuda bir gerçek ki acemice yapılmış bir web uygulaması firmanızın,iş yerinizin yada sizin prestijini zedeleyerek müşterilerinize hitap ederken güven hissi veremezsiniz ve onları sizden uzaklaştırırsınız?Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.