İnternet

Nesnelerin interneti için yerli operatör Skysens!

Nesnelerin interneti için yeli operatör Skysens'in neler yaptığını, hangi hizmetleri sunduğunu bu haberimizde bulabilirsiniz.

Nesnelerin interneti için yerli operatör Skysens!

SKYSENS, sahip olduğu altyapı ile IOT cihazlarını 15 km mesafeden 10 yıla varan pil ömürleri ile GSM’e göre 5’te bir maliyetle internete bağlayan bir teknolojidir. Bu teknoloji sayesinde yüksek bant genişliğine ihtiyaç duymayan bölgesel takip cihazları, sayaç okuma sistemleri, sıcaklık nem sensörleri, hareket sensörleri, açma kapama sistemleri ve benzeri cihazlar pratik ve maliyet etkin bir şekilde internete çıkmaktadır.

Bu teknolojiyi kullanan cihazlar aynı zamanda dünyada hızla gelişmekte olan LoRaWAN protokolü kullanan servisler ve ürünler ile tam uyumlu olarak çok rahat bir şekilde entegre olabilmektedir. SKYSENS LoRaWAN teknolojisinin 4 ana birimi olan, sahadaki sensörler, gatewayler, back-end yazılım ve kullanıcı arayüzü ürünlerinin tamamını kendi bünyesinde oluşturmakta ve kullanıcılarına sunmaktadır. Bu 4 ana birimi ayrı ayrı olarak da farklı IOT şirketleri ile kurduğu ortaklık çerçevesinde sunabilmktedir.

Yurtdışı ve yurtiçinde bir çok sistem kurulumu gerçekleştiren SKYSENS’in en yakın başarılarından biri 19 bin km uzaktaki Yeni Zelanda’ya bağlı Cook Adaları’na Akıllı Enerji Modülü satışı yaparak ülkemizin en uzak mesafeye yaptığı yüksek teknoloji ihracatlarından birini gerçekleştirmiş olmasıdır.

SKYSENS hizmetlerini hem bir teknoloji servisi olarak IOT cihaz üreticilerine, hem de kendi bünyesinde ürettiği cihazlar ile son kullanıcıya sunmaktadır.

Arkasında 15 yıllık telemetri ve back-end yazılım tecrübesi olan SKYSENS halen Ege Üniversitesi ideEGE teknoparkında bulunan Emronic firmasının ticari markasıdır ve mevcutta Global LoRa Alliance’ın Türkiye’den tek üyesidir.

1478168801_izmirskysens.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.